Manufaktura DYWANÓW

dywany ze skóry na zamówienie

Informacje o dywanach ze skóry bydlęcej, sposobach pielęgnacji i czyszczenia.O naszej firmie i dywanach.Projektowaniem i szyciem dywanów ze skóry bydlęcej zajmujemy się od 2005 roku i przez cały czas doskonalimy się w technologii wykonywania dywanów oraz w designie. Przez te lata zgromadziliśmy też bogate portfolio naszych wyrobów (link do instagrama) oraz grono zadowolonych klientów. Naszymi dostawcami skór bydlęcych są garbarnie z Polski, Włoch oraz z uwagi na ciekawe wybarwienia bydła także z Argentyny, Brazylii oraz Kolumbii.

Dywany ze skóry świetnie pasują do klasycznego wnętrza jak i do ultranowoczesnego. Praktycznie każdy dywan jest unikalny z uwagi na naturalny charakter produktu. Skóry bydlęce dają nam szerokie możliwości by uzyskać oryginalny produkt ze względu na bogatą gamę naturalnych kolorów i kształtów poszczególnych elementów. Sama produkcja wymaga ręcznego wycięcia skór, ułożenia ich w zaprojektowany wzór, następnie klejenia i szycia. Dywany są tez podklejone od spodu (opcjonalne specjalny materiał antypoślizgowy) . Możliwe jest również zastosowanie obrzeża ze skóry licowej różnej szerokości. Nasza praca ma wszelkie cechy manufakturowego rzemiosła. Jeżeli poszukują Państwo unikatowego elementu wystroju Waszego wnętrza zapraszamy do współpracy.

Pielęgnacja i czyszczenieDywany ze skóry bydlęcej są estetycznym i trwałym wyrobem. Skóry do celów dekoracyjnych (na podłogi, meble lub ściany) są używane przez ludzi od tysięcy lat. Dywany wykonane są ze skóry bydlęce garbowanej metodą chromową, dzięki czemu zachowują naturalne piękno i jakość.

Utrzymanie wyrobów skóry bydlęcej w czystości jest stosunkowo łatwe. Aby utrzymać skórę by wyglądała jak nowa nawet przez lata, powinna być regularnie czyszczona. Dywan można przecierać suchą szmatką, wietrzyć i trzepać. Skóra bydlęca z włosem nie przyjmuje tak łatwo brudu a w przypadku zachlapań stosunkowo łatwo ja wyczyścić. W takim wypadku zalecamy zamoczyć czystą, białą szmatkę lub gąbkę w mydlinach, wykręcić nadmiar wody i wycierać skórę bydlęcą do czysta nie namaczając jej. Nie czyścić punktowo ale czyścić całą powierzchnię, również dookoła zabrudzenia. Osuszyć czystym ręcznikiem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Nie należy używać silnych środków czyszczących lub substancji takich jak wosk lub olej z wydry, które zatykają pory.

Jeśli dywan ze skóry potrzebujemy odkurzać to na małym ciągu zgodnie z włosem (czesanie dywanu). Odkurzanie pod włos (tam i z powrotem) może wyłamywać włosy i z biegiem czasu może doprowadzić do przerzedzenia dywanu.

Nasze dywany są klejone naturalnym klejem kauczukowym a następnie szyte. Materiał, do którego poszczególne skóry są klejone zapobiega rozciąganiu się skóry ze względu na wilgotność lub temperaturę. Sama skóra bydlęca jest bardzo wytrzymała a zastosowane nici są bardzo odporne na rozerwanie i przetarcia.

Czyszczenie chemiczne dywanu ze skóry bydlęcej może rozpuszczać naturalny klej kauczukowy, którym skóry są klejone, więc nie polecamy tej metody czyszczenia.

W przypadku silnych nietypowych zabrudzeń prosimy o kontakt - postaramy się pomóc.

W większości wzorów istnieje możliwość dokonanie renowacji dywanu. Jeżeli jakieś fragmenty dywanu zostały zniszczone prosimy o kontakt by ustalić czy można dokonać wymiany tych fragmentów.

    Ogólne zasady:

  • Dywan ze skóry bydlęcej możesz wietrzyć i trzepać.
  • Odkurzanie tylko na najmniejszym ciągu zgodnie z włosem (czesanie dywanu)
  • Suszyć natychmiast po kontakcie z cieczą. Należy wchłonąć wodę przy pomocy czystej gąbki lub ściereczki, tak aby skóra nie absorbowała wilgoci.
  • Nigdy nie używaj do czyszczenia pasty do butów, oleju, octu czy jakiekolwiek środka chemicznego.
  • Unikaj wszelkich rozpuszczalników i detergentów: acetonu, benzyny, czystego alkoholu i każdego rodzaju detergentów.
  • Metodę czyszczenia zawsze sprawdzaj na małej ukrytej powierzchni aby mieć pewność iż czyszczenie nie odbarwi skóry.
  • Aby uniknąć płowienia nie zostawiać skóry na zewnątrz.